Jestem po leczeniu onkologicznym.
Co mogę zrobić?

Rośnie liczba zachorowań na nowotwory we wszystkich grupach wiekowych, także wśród ludzi młodych. Sam nowotwór, jak i jego leczenie mogą upośledzać płodność, trwale, bądź czasowo, dlatego przez rozpoczęciem terapii warto porozmawiać ze swoim lekarzem o możliwościach zabezpieczenia płodności na przyszłość. 

Znaczna część młodych chorych zostaje wyleczona i po zakończeniu terapii może wrócić do pełnej aktywności rodzinnej, społecznej i zawodowej. Badania naukowe pokazują, że ciąża po leczeniu choroby nowotworowej jest możliwa i bezpieczna. Żadne dane nie potwierdzają, że ciąża może zwiększać ryzyko nawrotu raka, nawet jeśli nowotwór był zależny od hormonów płciowych (estrogenów, progesteronu).

Jeśli zakończyłaś/-łeś leczenie onkologiczne i jesteś zainteresowany/a posiadaniem dziecka, porozmawiaj o tym ze swoim onkologiem oraz ginekologiem, które ma doświadczenie w prowadzeniu ciąży u chorych onkologicznych, a także sprawdź informacje na stronie mamrakachcedziecko.pl

Jeśli chcesz porozmawiać na ten temat, bądź znaleźć specjalistę, który ma odpowiednie doświadczenie zadzwoń na infolinię.

Partner główny

Pozostali partnerzy:

Polska Liga Walki z Rakiem

00-079 Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 79

KRS: 0000567698 NIP: 5252624493

Numer konta: 43 1050 1025 1000 0090 3068 0012 (ING)

Przewiń na górę
Infolinia